Aksaray Üniversitesi
Dış İlişkiler Koordinatörlüğü
2019-2020 AKADEMİK YILI İÇİN AKSARAY ÜNİVERSİTESİNE KAYIT HAKKI KAZANAN YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE-KAYIT HAKKI KAZANAN ADAYLARIN LİSTESİ VE GEREKLİ EVRAKLAR

KESİN-KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Aday öğrencilerin Aksaray Üniversitesi’ne kayıt yaptırmak için aşağıdaki belgeler ile şahsen başvuru yapılması gerekmektedir. Vekalet ile kayıt kabul edilmez. Kayıt için aşağıdaki belgeler :

 a) Lise Diplomasının Aslı (Türkçe dışındaki Diplomaların noter veya konsolosluk onaylı çevirilerinin olması gerekmektedir.)

 b) Lise Diplomasının Transkripti (Türkçe dışındaki Transkriptlerin noter veya konsolosluk onaylı çevirilerinin olması gerekmektedir.)

 c) Denklik Belgesi ( Lise diplomasının Türk liselerinden alınan diplomalara denk olduğunu gösteren, ülkelerindeki Türkiye Büyükelçiliği veya Konsolosluğundan ya da Türkiye Cumhuriyeti İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınan belgedir. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diplomalara denklik belgesi gerekmemektedir. )

d) Kabul Mektubu

e) Vize (Türkiye’ye yasal yollarla giriş yapan ve ikamet süresi devam edenlerin öğrenci kaydı yapılır. Bu kişiler için Öğrenci Vizesi şartı aranmaz. )

f) Resmi Kimlik Belgesi veya Pasaportun kimlik bilgilerini gösteren sayfasının fotokopisi (Türkçe dışındaki kimliklerin veya pasaportların noter veya konsolosluk onaylı çevirilerinin olması gerekmektedir.) g) Altı (6) adet vesikalık fotoğraf (Son 6 ayda çekilmiş).

 h) Türkçe Yeterlilik Belgesi (Varsa)

ı) Sınav Sonuç Belgesi (Varsa) (Diploma notu dışında başvuru yapacak adaylar Kabul Edilen Sınavlar linkinde yer alan asgari taban puanlar ve koşullarından en az birine ait belge)

 j) Azeri öğrenciler için TQDK belgesi

NOT 1: HEMŞİRELİK BÖLÜMÜNE KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLER YUKARIDAKİ EVRAKLARLA BERABER TAM TEŞEKKÜLLÜ BİR HASTANESİNDEN ALINAN SAĞLIK RAPORU GETİRMELİDİRLER.

NOT 2: SPOR BİLİMLERİNE KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLER ÖNCELİKLE BÖLÜMLERİNDE YAPILACAK YETENEK SINAVINA KATILMALARI VE KAYIT EVRAKI OLARAK TAM TEŞEKKÜLLÜ BİR HASTANESİNDEN ALINAN SAĞLIK RAPORUNU SUNMALARI GEREKMEKTEDİR.

NOT 3: ÖZEL YETENEK SINAVI İSTEYEN FAKÜLTELERE (MÜZİK VE RESİM ÖĞRETMENLİĞİ, SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ) KAYIT YAPTIRMAK İSTEYEN ÖĞRENCİLER KAYDA GELMEDEN ÖNCE MUTLAKA ÖZEL YETENEK SINAVINA GİRİP BAŞARI BELGELERİNİ GETİRMEK ZORUNDADIRLAR. 

 ÖZEL YETENEK SINAVI TARİHLERİ

SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ: 6 AĞUSTOS SAAT: 14.00

RESİM ÖĞRETMENLİĞİ PROGRAMI: 6 AĞUSTOS SAAT: 14.00

 MÜZİK ÖĞRETMENLİĞİ PROGRAMI: 26 AĞUSTOS